Loading...
Granulės 2018-07-08T12:10:15+00:00

Populiariausi granulių tiekėjai

www.kuras.lt www.grasta.lt www.vivalsa.lt www.pjuvenubriketai.org
Kaina 161 – 196€ 169€ 185 – 231€ 219€
Darbo laikas 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00
Pristatymo laikas 7 darbo dienos 1 – 3 darbo dienos 5 darbo dienos 5 darbo dienos
Atvežimo mokestis 1€/1km 0,9 – 1€ 0,8€ 5 darbo dienos
Lizingas Perkant vietoje yra nėra Perkant vietoje
Iškrovimo mokestis nėra nėra 4€ nėra
Krovimo paslaugos yra yra yra yra
Min. užsakymas 1 tona nėra 2 tonos 2 tonos
Susisiekti

Kaina

Medžio granulės pardavinėjamos paketais iki 25 kilogramų. Dažnai perkama didesnis jų kiekis – minėtos pakuotės sukraunamos ant paletės po 975 kg. Pigiausios granulės gali būti drėgnos, su priemaišomis, trupančios, jose gali būti svetimkūnių. Už tokių produktą 975 kg mokėsite palyginti nedaug, apie 150 Eur, bet daug protingiau išleisti daugiau ir nusipirkti aukštos kokybės granulių, kurios tinkamai paruoštos. Už tokias gali tekti sumokėti iki 220 Eur. Dažniausiai pardavinėjamos po 170 – 190 Eur. Perkant mažesnį kiekį parduotuvėje, gera mintis palaukti akcijos. Už 15 kg maišą aukštos kokybės granulių tada mokėsite dar mažiau.

Kaina
Kaina

Tipai

Medžio granulių rūšis priklauso nuo joms pagaminti naudotos medžiagos, taip pat spalvos ir kitų kokybinių rodmenų. Jos gali būti gaminamos iš bet kokios sausos biomasės. Geriausia rūšis – šviesesnės spalvos, netrupančios, visiškai sausos. Prieš perkant verta jas apžiūrėti, įsitikinti jų kokybe. Jeigu trupa, reiškia, jos per drėgnos, tuoj pat vėl virs drožlėmis, netinkamomis kūrenimui krosnimis.

Plačiau

Pristatymas į namus

Dėl didelio granulių kaloringumo, dažnai yra paprasčiausia įsigyti 15 kg  pakuotę stambesnėje namų ūkio reikemenų ir statybinių medžiagų parduotuvėje, pavyzdžiui, „Senukai“ ar „Moki Veži“. Šios parduotuvės turi ir internetinius puslapius, kur kuro granulių nusipirkus, galima susitarti dėl jų pristatymo į namus. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose didžiosios parduotuvės prekes pristatys per 1 – 2 d.d. Mažesniuose miestuose, tokiuose kaip Plungė, Alytus, Kaišiadorys, tikslingiau gali būti susitarti dėl didesnio kiekio privežimo į namus. Taip ne tik sutaupysite už transportavimo išlaidas, bet ir mažiau sumokėsite už tokį patį kiekį.

Briketai

Malkos

Anglis

Katilai

Kaina
Kaina

Katilai

Kūrenti kuro granulėmis būtina turėti šildymo katilą, būtent tam pritaikytą. Tai – specialios krosnelės, kuriose kūrenama biomasės ir anglies granulėmis. Jie automatizuoti, patys pateikia pakurą nustatytu laiku, tad nereikia per daug rūpintis, ar katilas neužges. Tai – itin moderni įranga. Lietuvoje pagrinde naudojami lenkų, vokiečių, Skandinavijos šalių gamybos katilai. Vis dėlto, yra ir lietuviškų gamintojų: jų įrenginiuose taikomos moderniausios technologijos, laikomasi visų Europos Sąjungos kokybės reikalavimų. Renkantis katilą svarbu nuspręsti, kokio galingumo katilo reikės, kokio jo našumo tikitės, ir žinoma, kokybę palyginti su kaina. Nepamirškite, kad 120 kv. m. plotą apšildyti reikės ne silpnesnio nei 12 kW katilo.

Kitos namų šildymo kuro rūšys

Be kieto kuro granulių savo namus galima šildyti kitomis pakuros rūšimis, pavyzdžiui, malkomis, anglimi, briketais ir t.t. Svarbu pasirinkti tokią kuro rūšį, kuriai labiausiai pritaikytas jūsų turimas katilas: angliai pritaikytame katile nepatartina naudoti kuro granulių, stambių malkų. Netinkamo kuro naudojimas gali turėti blogų pasekmių katilo eksploatacijai ir pačiai šildymo sistemai. Taip pat patartina rinktis mažiau taršų kurą, kuris mažiau kenks aplinkai. Svarbu ir pasirinkti tinkamą kaloringumą, jo ir kainos santykį.

Kaina
Kaina

Bendra informacija apie kuro granules

Kuro granulės – biokuro rūšis, gaminama iš presuotos organinės medžiagos arba biomasės. Jų kilmė gali būti viena iš 5 pagrindinių biomasės rūšių: pramoninių atliekų, maisto atliekų, žemės ūkio šiukšlių, specialiai tam užaugintų pasėlių ir medžių, netinkamų kitokiai paskirčiai. Vis dėlto dažniausiai kuro granulės presuojamos iš pjuvenų ir kitų baldų gamybos, statybų, frezavimo liekanų. Taip pat granulės gali būti spaudžiamos iš minkštų vaismedžių šakų, kokoso riešutų kiautų, medžių viršūnių, netinkamų lentpjūvei.

Tai ypač tankus, kaloringas sausas kuras, kurio drėgmė iki 10% masės. Kadangi granulių degimas labai energetiškai efektyvus, jos puikiai tinka namų ir pramoninių patalpų šildymui, maisto ruošai ir elektros generavimui. Maža granulių apimtis leidžia jas lengvai transportuoti  ir naudoti: apstu sistemų jas į degimo kamerą tiekiančių automatiniu būdu.

Kodėl mes ?

D.U.K.

Jau daugiau nei dešimt metų granulės naudojamos šildymui visoje Europoje ir likusiame pasaulyje. Ypač populiarios Skandinavijoje, kitose Šiaurės Europos valstybėse. Jų naudojimas vis didėja ir Lietuvoje.

Svarbu įsitikinti, kad perkamas katilas kokybiškas ir tinkamai pajungtas. Taip pat svarbu, kad būtų suderinamas su jūsų naudojamu kuru. Pagal paskirtį naudojamas katilas negesdamas dirbs daugiau nei 30 metų.

Naudojant tinkamas granules suodžių, pelenų likti daug neturėtų. Vis dėlto, katilą reikia periodiškai kas metus valyti: tai galima padaryti pačiam ar kreiptis specialistų pagalbos. Pelenus patartina šalinti kas mėnesį.

Labai svarbu, kaip gerai apšiltintas jūsų namas, be to, ar tinkamai pritaikytos pačios granulės jūsų katilui. Naudojant vidutinio naudingumo koeficiento granulinį katilą vidutiniškai gerai apšiltintame Lietuvos būste granulių prireiks nuo 4 iki 8 tonų vienam sezonui.

Reikia laikyti sausoje vietoje, kurioje mažai drėgmės. Dėl to dažnai paruošta vieta rūsyje gali būti netinkama jų saugojimui: sudrėkusios granulės tampa mažai vertingos, sunkiai dega ir kenkia pačiam katilui. Neturint kitos laikymo vietos, verta rinktis sandaresnę pakuotę pačiam kurui.