Populiariausi granulių tiekėjai

www.kuras.lt www.grasta.lt www.vivalsa.lt www.pjuvenubriketai.org
Kaina 161 – 196€ 169€ 185 – 231€ 219€
Darbo laikas 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00
Pristatymo laikas 7 darbo dienos 1 – 3 darbo dienos 5 darbo dienos 5 darbo dienos
Atvežimo mokestis 1€/1km 0,9 – 1€ 0,8€ 5 darbo dienos
Lizingas Perkant vietoje yra nėra Perkant vietoje
Iškrovimo mokestis nėra nėra 4€ nėra
Krovimo paslaugos yra yra yra yra
Min. užsakymas 1 tona nėra 2 tonos 2 tonos

Siųsti užklausą


Kaina

Nusipirkti granules galite čia – Granulės

Medžio granulės pardavinėjamos paketais iki 25 kilogramų. Dažnai perkama didesnis jų kiekis – minėtos pakuotės sukraunamos ant paletės po 975 kg. Pigiausios granulės gali būti drėgnos, su priemaišomis, trupančios, jose gali būti svetimkūnių. Už tokių produktą 975 kg mokėsite palyginti nedaug, apie 150 Eur, bet daug protingiau išleisti daugiau ir nusipirkti aukštos kokybės granulių, kurios tinkamai paruoštos. Už tokias gali tekti sumokėti iki 220 Eur. Dažniausiai pardavinėjamos po 170 – 190 Eur. Perkant mažesnį kiekį parduotuvėje, gera mintis palaukti akcijos. Už 15 kg maišą aukštos kokybės granulių tada mokėsite dar mažiau.

Kaina
Kaina

Tipai

Medžio granulių rūšis priklauso nuo joms pagaminti naudotos medžiagos, taip pat spalvos ir kitų kokybinių rodmenų. Jos gali būti gaminamos iš bet kokios sausos biomasės. Geriausia rūšis – šviesesnės spalvos, netrupančios, visiškai sausos. Prieš perkant verta jas apžiūrėti, įsitikinti jų kokybe. Jeigu trupa, reiškia, jos per drėgnos, tuoj pat vėl virs drožlėmis, netinkamomis kūrenimui krosnimis.

Plačiau

Pristatymas į namus

Dėl didelio granulių kaloringumo, dažnai yra paprasčiausia įsigyti 15 kg  pakuotę stambesnėje namų ūkio reikemenų ir statybinių medžiagų parduotuvėje, pavyzdžiui, „Senukai“ ar „Moki Veži“. Šios parduotuvės turi ir internetinius puslapius, kur kuro granulių nusipirkus, galima susitarti dėl jų pristatymo į namus. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose didžiosios parduotuvės prekes pristatys per 1 – 2 d.d. Mažesniuose miestuose, tokiuose kaip Plungė, Alytus, Kaišiadorys, tikslingiau gali būti susitarti dėl didesnio kiekio privežimo į namus. Taip ne tik sutaupysite už transportavimo išlaidas, bet ir mažiau sumokėsite už tokį patį kiekį.

Briketai

Malkos

Anglis

Katilai

Kaina
Kaina

Katilai

Kūrenti kuro granulėmis būtina turėti šildymo katilą, būtent tam pritaikytą. Tai – specialios krosnelės, kuriose kūrenama biomasės ir anglies granulėmis. Jie automatizuoti, patys pateikia pakurą nustatytu laiku, tad nereikia per daug rūpintis, ar katilas neužges. Tai – itin moderni įranga. Lietuvoje pagrinde naudojami lenkų, vokiečių, Skandinavijos šalių gamybos katilai. Vis dėlto, yra ir lietuviškų gamintojų: jų įrenginiuose taikomos moderniausios technologijos, laikomasi visų Europos Sąjungos kokybės reikalavimų. Renkantis katilą svarbu nuspręsti, kokio galingumo katilo reikės, kokio jo našumo tikitės, ir žinoma, kokybę palyginti su kaina. Nepamirškite, kad 120 kv. m. plotą apšildyti reikės ne silpnesnio nei 12 kW katilo.

Kitos namų šildymo kuro rūšys

Be kieto kuro granulių savo namus galima šildyti kitomis pakuros rūšimis, pavyzdžiui, malkomis, anglimi, briketais ir t.t. Svarbu pasirinkti tokią kuro rūšį, kuriai labiausiai pritaikytas jūsų turimas katilas: angliai pritaikytame katile nepatartina naudoti kuro granulių, stambių malkų. Netinkamo kuro naudojimas gali turėti blogų pasekmių katilo eksploatacijai ir pačiai šildymo sistemai. Taip pat patartina rinktis mažiau taršų kurą, kuris mažiau kenks aplinkai. Svarbu ir pasirinkti tinkamą kaloringumą, jo ir kainos santykį.

Kaina
Kaina

Bendra informacija apie kuro granules

Kuro granulės – biokuro rūšis, gaminama iš presuotos organinės medžiagos arba biomasės. Jų kilmė gali būti viena iš 5 pagrindinių biomasės rūšių: pramoninių atliekų, maisto atliekų, žemės ūkio šiukšlių, specialiai tam užaugintų pasėlių ir medžių, netinkamų kitokiai paskirčiai. Vis dėlto dažniausiai kuro granulės presuojamos iš pjuvenų ir kitų baldų gamybos, statybų, frezavimo liekanų. Taip pat granulės gali būti spaudžiamos iš minkštų vaismedžių šakų, kokoso riešutų kiautų, medžių viršūnių, netinkamų lentpjūvei.

Tai ypač tankus, kaloringas sausas kuras, kurio drėgmė iki 10% masės. Kadangi granulių degimas labai energetiškai efektyvus, jos puikiai tinka namų ir pramoninių patalpų šildymui, maisto ruošai ir elektros generavimui. Maža granulių apimtis leidžia jas lengvai transportuoti  ir naudoti: apstu sistemų jas į degimo kamerą tiekiančių automatiniu būdu.

Kodėl mes ?

D.U.K.

Ar kuro granulės gerai įsitvirtinusios rinkoje, ar dažnai naudojamos namų šildymui?
Jau daugiau nei dešimt metų granulės naudojamos šildymui visoje Europoje ir likusiame pasaulyje. Ypač populiarios Skandinavijoje, kitose Šiaurės Europos valstybėse. Jų naudojimas vis didėja ir Lietuvoje.
Kuro granulių katilai specializuoti būtent joms. Ar jie ilgaamžiai?
Svarbu įsitikinti, kad perkamas katilas kokybiškas ir tinkamai pajungtas. Taip pat svarbu, kad būtų suderinamas su jūsų naudojamu kuru. Pagal paskirtį naudojamas katilas negesdamas dirbs daugiau nei 30 metų.
Ar sunku rūpintis katilu, jį prižiūrėti?
Naudojant tinkamas granules suodžių, pelenų likti daug neturėtų. Vis dėlto, katilą reikia periodiškai kas metus valyti: tai galima padaryti pačiam ar kreiptis specialistų pagalbos. Pelenus patartina šalinti kas mėnesį.
Kiek kuro granulių pakaks vienam šildymo sezonui?
Labai svarbu, kaip gerai apšiltintas jūsų namas, be to, ar tinkamai pritaikytos pačios granulės jūsų katilui. Naudojant vidutinio naudingumo koeficiento granulinį katilą vidutiniškai gerai apšiltintame Lietuvos būste granulių prireiks nuo 4 iki 8 tonų vienam sezonui.
Kaip ir kur laikyti kuro granules?
Reikia laikyti sausoje vietoje, kurioje mažai drėgmės. Dėl to dažnai paruošta vieta rūsyje gali būti netinkama jų saugojimui: sudrėkusios granulės tampa mažai vertingos, sunkiai dega ir kenkia pačiam katilui. Neturint kitos laikymo vietos, verta rinktis sandaresnę pakuotę pačiam kurui.
Kiek kuro briketų užtenka vienam šildymo sezonui?
Kas svarbu renkantis malkas namų šildymui?

Pirmiausia reikia nuspręsti, kurios kaitrumo grupės malkos jums priimtiniausios, pasverti kainos ir kaloringumo santykį. Taip pat verta įsitikinti, ar malkos parduodamos skaldytos, džiovintos, ar ne. Neparuoštas malkas reikės kapoti pačiam, laikyti sausoje vietoje iki kol išdžius. Svarbu pasirinkti ir tinkamą medieną iš pasirinktos kaitrumo grupės. Pavyzdžiui, ąžuolas gerokai dervingesnis nei beržas, tad teks dažniau valyti šildymo sistemą, be to, jis dega kaitriau, kas gali atsiliepti jūsų katilo ilgaamžiškumui.

Kiek malkų reikia vienam šildymo sezonui?

Sunku pasakyti, kokio kiekio malkų užteks. Viskas priklauso nuo to, kokia jų rūšis, drėgmė. Reikšmę turi net į pakurą įdėtos malkos gabaritas. Naudojant II kaitrumo grupės malkas statistiniams Lietuvos namams gali prireikti iki 15 erdmetrių malkų vienam šildymo sezonui.

Kaip pasirinkti katilą kūrenti malkomis?

Svarbu pasirinkti tinkamą katilo galingumą, naudingumo koeficientą. Geras katilas atlaikys aukštas temperatūras, susidarančias kūrenant I kaitrumo grupės malkas. Nedera pamiršti, kad labai našu maišyti kelias kuro rūšis vienoje pakuroje. Todėl taip pat pasidomėkite, kokiu kitu kuru galite kūrenti katilą, kurį renkatės.
Kas svarbu renkantis anglį namų šildymui?
Verta pasidomėti, ar jūsų perkama akmens anglis valyta, plauta, ar su priemaišomis. Plauta anglis, nors ir brangesnė, tačiau gerokai skalsesnė, kaitriau dega, be to, lieka mažiau apnašų ir katilas tarnaus daug ilgiau.
Kiek akmens anglies užtenka vienam šildymo sezonui?
Vienam šildymo sezonui kūrenant vidutiniško naudingumo koeficiento katilu statistiniame Lietuvos name su keturiais gyventojais pakaks nuo 2 iki 3 tonų anglies.
Briketai dažnai pakuroje maišomi su kitomis kuro rūšimis, pavyzdžiui, malkomis. Kūrenant vien kuro briketais vienam šildymo sezonui gali prireikti iki 5t vidutiniško naudingumo koeficiento katilui statistiniame Lietuvos name.
Kaip užtikrinti katilo ilgaamžiškumą kūrenant kuro briketais?
Svarbu įsitikinti, kad katilas nedega per žema temperatūra. Dauguma atvejų patartina palaikyti ne žemesnę nei 65°C vandens temperatūrą. Jei šio patarimo nesilaikoma, katile gali kondensuotis rūgščios liekanos, dėl ko jis gali pradėti rūdyti. Taip pat kimšis pats kaminas, nebus laiku ištraukiami dūmai.
Kas svarbu renkantis briketus namų šildymui?
Labai svarbu pasirinkti tinkamus, kokybiškus briketus, kuriais kūrensite. Geriau įsitikinti, kad jūsų perkamuose briketuose mažai dervų, kurios teršia katilą, taip pat pasidomėti, kokia jų drėgmė. Dervingi ir drėgni briketai degs žema temperatūra, liks daug suodžių, iš katilo net gali pradėti bėgti išgaravęs ir kondensavęsis vanduo.